Niet krampachtig doen over protesten en gratis fruit in Tilburg (moet je wel op de fiets komen)

In de rubriek ‘Intussen elders’ verzamelen we nieuws van andere universiteiten. Deze week: er is geen reden om krampachtig te reageren op pro-Palestijnse protesten en Tilburg deelt fruit uit aan fietsende medewerkers.

‘Niet te krampachtig doen over pro-Palestijnse protesten’

Overheden en universiteiten moeten niet al te krampachtig doen over pro-Palestinaprotesten. Maar ze moeten er ook voor waken om met de ‘radikalinski’s’ van beide zijden in gesprek te gaan. Dat leidt tot niks, dan worden ze alleen maar groter.

Dat zegt Hubert Bruls in een gesprek met de Leidse universiteitskrant Mare. Bruls, burgemeester van Nijmegen en tijdens de coronacrisis voorzitter van het Veiligheidsberaad, maant vooral tot kalmte.

Ook in zijn eigen Nijmegen is een pro-Palestinatentenkamp. ‘Die mensen staan op een grasveld op het terrein van de universiteit, dat is het. Ik zie geen aanleiding om daar iets aan te doen. Er is elke week wel een protest in Nijmegen. Ik bekijk nu wat er hier aan de hand is en heb nog niet veel reden om me druk te maken.’

In het interview zegt Bruls dat hij aanhanger is van de ideeën van filosoof Bart Brandsma. Die stelt dat in een gepolariseerde discussie altijd twee uitersten zijn en burgemeesters hebben nogal eens de neiging om met die groepen in gesprek te gaan.

‘Maar dat moet je juist niet doen. Bij elk conflict is de overgrote meerderheid niet zwart of wit maar grijs en genuanceerd. Ik richt me op de middengroep die vatbaar is voor argumenten.’

Fruit voor fietsende medewerker in Tilburg

Medewerkers van Tilburg University die donderdag op de fiets naar het werk kwamen, kregen als presentje fruit aangeboden. Het was een actie in het kader van Fiets naar je Werk Dag, schrijft de Tilburgse universiteitskrant Univers.

Met grote fruitmanden, en in de stromende regen, liep de organisatie van het Health & Lifestyle-programma van Tilburg University over de campus. ‘Vanwege de regen koos een aantal medewerkers voor de auto, maar er waren gelukkig genoeg mensen die per se met de fiets wilden komen’, zegt de organisatie tegen Univers.

Het Health & Lifestyle-programma is gericht op het verbeteren van de fysieke- en mentale gezondheid van werknemers. ‘Het is belangrijk voor de universiteit dat werknemers vitaal blijven. Daarom organiseren wij sportactiviteiten, zoals yoga- en volleybalevenementen, en acties zoals deze, waarbij we fruit uitdelen.’

De spelregels voor reageren: blijf on topic, geen herhalingen, geen URLs, geen haatspraak en beledigingen. / The rules for commenting: stay on topic, don't repeat yourself, no URLs, no hate speech or insults.

guest

0 Reacties
Meest gestemd
Nieuwste Oudste
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties